Aktivity na rok 2023

Výlet Strašice a Červený Újezd dne 24.9.2023 tj. neděle

Zveme vás na zájezd diabetiků a spol. v neděli 24.9.2023. Sraz bude 8,00 hodin tradičně na stanici autobusů CAN Husova ulice.

Naším prvním cílem bude Muzeum dopravy ve Strašicích u Rokycan v 9,00 hodin a prohlídka s místním průvodcem.

Ze Strašic pojedeme do Chýně kde bude zajištěný oběd. Ráno si každý v autobusu vybere z nabídky.  Následně musíme náš výběr početně nahlásit restauraci.

Po obědě pojedeme na hrad Červený Újezd. Tady půjde ve 13,00 hodin jedna skupina na prohlídku expozice s  místním průvodcem  a druhá skupina na prohlídku zahrady a skanzenu. Ve 14,00 hodin si to skupiny vymění. Na závěr posedíme při kávičce ad. v hradní restauraci.

https://www.hrad-cervenyujezd.cz/

Vybírat se bude v autobusu 200,-Kč za osobu na úhradu vstupného. Průvodcem zájezdu bude Jarda Limburský. Návrat do Plzně v podvečerních hodinách.

Přihlášky na e-mailové adrese: ruzena.plzen@seznam.cz s uvedením jména a příjmení + datum narození + adresa bydliště.

Výlet na zámek do Častolovic z 10.6.2023

a

Muzeum betlémů v Třebechovicích pod Orebem

V sobotu 10.6.2023. proběhl výlet. Naše prvním zastávka byla v Muzeu betlémů v Třebechovicích pod Orebem se slavným Proboštovo betlémem.https://www.betlem.cz/cz/Z Třebechovic a potom jsme jeli do nedalekých Častolovic, kde byl zajištěný oběd v restauraci Beseda https://www.beseda-castolovice.cz/. Po obědě následovala prohlídka interiérů zámku s průvodci ve 2 skupinách. Společně jsme navštívili jejich zvěřinec (mini zoo) a byla i zdravotní vycházka parkem. Dále někteří z nás měli posezení v zámecké kavárničce dle času https://www.zamek-castolovice.cz/. Průvodcem byl pan Jarda Limburský, který měl výlet nádherně připraven a všem návštěvníků se to moc líbilo. Návrat do Plzně byl v podvečerních hodinách.

Zde společná fotografie z tohoto výletu.

Ve dnech 24.5. – 28.5.2023 proběhl Rekondičně edukační pobyt v Hotelu Sádek Díly u Domažlic

Babička roku 2023 – Plzeňského kraje

Rezervace lístků a více informací na tel.č. 723 785 575 nebo email : predseda@diaplzen.cz

Proběhne dne 14.9.2023 od 14 hod. v prostorách budovy KD Šeříkova- Plzeň Slovany.